TRYCHOLOGIA

TRYCHOLOGIA - WŁOSOM NA RATUNEK

TRYCHOLOGIA jest to dziedziną zajmującą się tematyką włosów, skóry głowy i różnych schorzeń związanych z ich funkcjonowaniem.

TRYCHOLOGIA - słowo pochodzi od greckiego "tricho" - włos oraz "logos" - nauka. Dziedzina ta zajmuje się badaniami dotyczącymi zdrowia włosów i skóry głowy. Prekursorem trychologii był Enzo Formentini, profesor Uniwersytetu Bolońskiego.

Poszukując alternatywnych rozwiązań dla mało skutecznej w tej kwestii dermatologii i stosowanych środków farmakologicznych prawie pół wieku temu używając wyłącznie naturalnych składników stworzył produkty, które skuteczne pomagają w schorzeniach typu:

  • wypadanie włosów
  • łysienie plackowate, całkowite i rozlane
  • swędzenie, podrażnianie skóry
  • tłusta skóra i włosy
  • łojotok
  • łupież suchy i tłusty
  • łuszczyca
  • włosy zniszczone chemicznie.


BADANIE

Dokonując badania trycholog posługuje się 200-krotnie powiększającym mikroskopem elektronicznym. Na podstawie wywiadu z pacjentem, po obejrzeniu skóry głowy i pobraniu pojedynczych cebulek włosów może postawić diagnozę. Zależnie od rodzaju schorzenia dobierane są adekwatne środki do kuracji.

METODY LECZENIA

Leczenie rozpoczyna się od dokładnego poznania problemów danego pacjenta i zbadaniu jego skóry głowy za pomocą mikrokamery. Badanie pozwala na ocenę kondycji włosów, stanu skóry głowy i korzeni włosów. W razie stwierdzenia objawów chorobowych w mieszkach włosowych, stosowana metoda umożliwia dostarczenie substancji czynnych w celu pobudzenia mieszków włosowych i odrostu włosów. Skóra głowy pobudzana jest również drogą masażu oraz preparatami z olejkami i esencjami pochodzenia naturalnego o wysokiej zawartości minerałów, białek, witamin. Dobrane zostają odpowiednie zestawy preparatów, co umożliwia dostarczenie substancji odżywczych do korzeni włosów i oczyszczenie skóry głowy.

REZULTATY LECZENIA

Dzięki unikalnym metodom rezultaty pojawiają się w ciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia serii zabiegów. Wypadanie włosów w stadium początkowym można zatrzymać już po 10 zabiegach. Przebieg leczenia zostaje dostosowany do potrzeb każdego pacjenta. Kompleksowe leczenie łupieżu jest w stanie zlikwidować najgorsze objawy w ciągu 6 tygodni. W celu osiągnięcia pozytywnego rezultatu wymaganych jest kilka zabiegów. W przypadku łuszczycy po 3 – 4 zabiegach ustaje podrażnienie skóry. 

Leczenie jest bardzo efektywne i szybkie.
Badanie w naszym salonie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz